Cestoviny s cuketou

cestoviny s cuketou

Suroviny

Porcie: 5

Náročnosť: stredná

Kategória: cestoviny

Príprava – 30 minút

Na panvicu dáme olivový olej, ktorý zohrejeme na miernom ohni.  Zelenú, poprípade žltú cuketu pokrájame na kolieska. Tieto kolieska ešte rozštvrtíme a poukladáme na panvicu. Ochutíme podľa chuti. Treba cukety ľahko osoliť a pridáme i mletú papriku. Cesnak narežeme na plátky, posypeme to oregánom a dusíme spolu s cukinou domäkka.

Popritom, ako sa nám varia cestoviny, v hrnci zohrejeme vodu. Do nej vhodíme špagety, penne alebo akékoľvek iné talianske cestoviny. Počkáme, kým zmäknú a zlejeme vodu. Do panvice s cuketou vlejeme šľahačkovú smotanu. Pomiešame chvíľu a ochutnáme. Pri nedostatočne vhodnom vychutení, pridáme surovinu vrámci potreby.

Kalórie: https://www.kaloricketabulky.sk/cestoviny-s-cuketou

O recepte

Recept na cestoviny s cuketou je naozaj skvelý recept. Cukety musíme zohnať v čo najlepšej kvalite, vhodné je kúpiť ich z overeného zdroja a nie v obyčajných potravinách. Samozrejme, v zimnom období rozhodne kúpime v obchode. Viete o tom, že cuketa nie je vždy zelená? Existuje totiž aj žltá odroda tejto zdravej zeleniny. Ale vráťme sa späť k receptu na cestoviny.Dôležitú úlohu v tomto recepte bude istotne zohrávať omáčka z cukety. Musí byť vychutená vhodným spôsobom. Pusťme sa teda na recept.

 

Cuketa

Cukina alebo cuketa je zelenina, ktorá sa používa v našej kuchyni už skutočne dlhý čas. Mimochodom, ak ste o tom nevedeli, výraz cuketa je nespisovný a bol vyradený z našej slovnej zásoby. Táto zelenina je zvyčajne  v zelenej farbe, ale existuje aj žltý druh zeleniny.

cuketa

Voľne v prírode sa nevyskytuje, nájdeme ju iba ako pestovanú plodinu na záhradách, družstvách alebo v iných centrách určitých pre pestovanie tohto špecifického druhu zeleniny. Používa sa na prípravu rôznych jedál. Známe je svojou neobvyklou chuťou a veľmi príjemnou vôňou. Je iná ako ostatné tekvice. Nedá sa s nimi jednoducho porovnať.