Jablkový koláč

Jablkový koláč

Niekedy potrebujete jednoduchý koláč, ktorý sa dá okamžite prehĺtať s ingredienciami, ktoré už máte v sprievodcovi. Tento jablkový koláč je práve to. Nie je nič príliš rozvážne alebo komplikované s týmto receptom a je to veľmi chutné. Najviac časovo náročná úloha je šúpanie a krájanie jabĺk. Nezabudnite ich pokvapkať s citrónom, aby ste predišli zhnednutiu. Tento jednoduchý jablkový koláč je sám o sebe úžasný. Pusťme sa teda na recept na jablkový koláč to.

Ingrediencie

200 g (1/3 šálky/1 polievková lyžica) hrubá múka

150 g (3/4 šálky) cukor

200 ml (3/4 šálky) sladká smotana

16 gramov (4 čajové lyžičky) prášok na pečenie

4 lyžice rastlinného/slnečnicového oleja

2 balenia jablkovo-škoricového prášku

Postup

Zohrejeme rúru na 180 stupňov. Umyjeme, ošúpeme a najkrájame jablkána tenké mesiačiky. Odložíme ich do misky a polejeme ich s citrónovou šťavou, aby nezhnedli. Odkladáme na bok.

Obrázok 3

 

Použijeme mixér na rozmixovanie vajec s cukrom do hladka.  Pridáme olej, polovicu zo smotany, múku, prášok na pečenie a rozmixované vajce s cukrom, ktoré máme prichystané. Mixujeme to nejaký čas, pridáme zbytok smotany a mixujeme znova. Vylejeme to na pripravený plech.

Obrázok 2

Naaranžujeme esteticky mesiačiky jabĺk na povrchu cesta do kruhu. Posypeme s cukrom, škoricou a kúskami masla z miesta na miesto.

obrázok 1

Pečieme to 45 minút. Pred tým, ako koláč vyberieme z rúry, musíme sa ubezpečiť že je hototvý. Podávame posypaný s cukrom.