Výborný losos na panvici vysmážaný na masle

Porcie: 4

Príprava: 30 minút

Náročnosť: nízka

losos na masle na panvici

Recept zo zahraničnej kuchyne pripravovaný tradične.

Suroviny

Ako pripraviť lososa

losos

Steak z lososa umyjeme, dáme do plytkého taniera a pokrájame ho na plátky. Ochutíme ho bylinkami. Najvhodnejšia kombinácia je tá, ktorú udávam ja. Pozostáva z rozmarínu, šalvie, rozmarínu, citrónu. Ospravedlňujem sa za to, že som využil mletý rozmarín, ale iný som doma nemal.

ako pripraviť lososa

Nezabudnime na soľ a mleté korenie. Polejeme citrónom, necháme ho chvíľočku bokom a počkáme cca 1 hodinku, kým pekne nasaje. Tým pádom zmäkne a je pripravený na ďalšie použitie. Zapneme varič alebo gril a dáme do panvice maslo ghee, ktoré necháme rozpustiť.

Ak ho náhodou nemáme, kľudne môžme použiť aj olej s obyčajným maslom. Maslo ghee je super v tom, že pekne voní a nasáva sa krásne do lososa. Na pridáme nejaké bylinky a dochutíme ho tak, aby bol pripravený ísť na panvicu. Musíme si dať záležať na tom, aby bol krásne prepečený z oboch strán. Potom ho vyberieme a naservírujeme. Podáva sa s chlebom alebo so zemiakovou kašou.

losos na panvici

Lososa následne vezmeme a dáme ho konečne na panvicu s rozpusteným maslom alebo olejom. Nastavíme silu variča na menej a necháme ho pohodlne sa prepiecť na panvici. Teraz ho necháme 4 až 6 minút na nej a priebežne ho kontrolujeme. Sem tam ho obrátime na opačnú stranu. Podávame so zemiakovou kašou, maximálne pre 4 osoby.

Nutričné hodnoty: https://www.kaloricketabulky.cz/losos