Mrkvový koláč

mrkvový zákusok

Moja teta je známa v mojej rodine za jej mrkvový koláč. Je to čiastočne spôsobené tým, že ju zvyčajne pripravuje na rodinné zhromaždenie. Je to magické keď sa objaví presne vtedy, keď ju potrebujeme. A so svojou jemnou škoricou, voňavou drobenkou a hustou vrstvou smotanového tvarohu, jej koláč vždy oceníme. Sme skutočne šťastní, že moja teta zdieľala recept s nami, keď sme ju o to milo požiadali. Priznala, že pôvodne skopírovala recept z kuchárskej knihy, ale jemne ho pozmenila. Ona potom pokračovala a popísala, koľko vylepšení, úprav a variácií do jedla pridala. Na druhej strane som urobil vlastné vylepšenia a úpravy. Moja teta preferuje vrstvený mrkvový koláč s mascarpone.No ja mám rád veľký, ľahko zdieľaný koláč pečený v jenskom skle. Moja teta pridáva orechy a hrozienka. Moja teta používa varené polevy zo smotany, cukru a smotanového syra; Udržujem to jednoduché s veľmi základným zmrzlinovým tvarohovým syrom. Ale základný recept zostáva mojej tety a prekonáva všetky ostatné mrkvové koláče, ktoré som kedy mal radosť robiť Vždy ho pripravovala trošku inak, ale konkrétne tento recept je ten najlepší recept na mrkvový koláč.

Suroviny

2 šálky polohrubá múky

2 lyžičky mletej škorice

2 lyžičiek prášku na pečenie 

1 lyžička sódy na pečenie

1 čajová lyžička soľ

4 veľké vajcia pri izbovej teplote 

1 lyžička vanilkového extraktu 

1 pohár granulovaný cukor

3 / 4 šálky kanolového oleja

4 šálky strúhanej mrkvy (o niečo menej ako 2 libry)

250 g mascarpone pri izbovej teplote

 4 lyžice nesoleného masla pri izbovej teplote 

3 šálky práškového cukru 

1 lyžička vanilkový prášok 

Šalátová soľ

Postup

Zohrejte rúru na 330 stupňov. Vymastíme plech alebo jenské sklo. Dáme múku, škoricu, prášok na pečenie, sódu na pečenie a soľ do strednej misky a vyšľahajte ju. Vajcia a vanilku vložte do druhej misky a šľaháme to. Položte obe misky stranou. Vložte cukor a olej do misy mixéra. (Alternatívne použite elektrický ručný mixér alebo šľahač a veľkú misku.) S mixérom na nízky (alebo ručne), vysypte 1/3 múky a 1/3 vaječnej zmesi do cukrovej zmesi.

Pokračujte v pridávaní múky a vajec po striedavo. Zastavte miešanie, keď je to hladko vymiešané. Pridajte mrkvu a zložte ich ručne gumovou varechou, ktorá pomaly a jemne pracuje, až kým nebude mrkva rozdelená a už nezostane žiadna múka. Dajte cesto do pekáča a opatrne poklepte na pekáč. Pečieme 25 minút. Pečte až kým sa koláč mierne nafúkne v strede a zahnite na okraji. Po upečení koláča ho položte na bok a počkáme aspoň jednu celú hodinu kým mrkvový koláč vychladne.

Umiestnite mascarpone a maslo do misky miešača mixéra vybaveného pádlovým nástavcom. (Prípadne použite elektrický ručný mixér a veľkú misku.) Mixujeme na strednej rýchlosti až do kombinácie. Postupne mixujte práškový cukor, vanilku a soľ, až kým poleva nezapadne do hrudiek. Zvýšte rýchlosť na vysokú a pokračujte v rytme, až kým to poctivo nerozmixujete. Rozhodne si dajte na čas. Polevu na koláč treba roztrieť do rovnomernej vrstvy na náš mrkvový koláčik.