Plnená paprika

Porcie: 4

Príprava: 80 minút

Náročnosť: stredná

Suroviny

plnená paprika

Recept na plnenú papriku patrí do tradičnej slovenskej kuchyne. Je to hlavné jedlo. Upravujeme ho tepelne, resp. varením.

Postup

Dáme do hrnca vodu a nasypeme do nej ryžu, ktorú uvaríme.  Potom ju nachvíľu namočíme a rozmiešame so soľou a trochou oleja. Miešame, kým sa voda nevyparí, vodu zalejeme a varíme cca 9 minút. Ďalších 5 minút ponecháme ešte hrniec zakrytý a potom sa musí odpariť aj vychladnúť.

mleté mäso na plnenú papriku

Do ryže dáme mleté mäso, vajíčko, majoránku, cesnak a dochutíme soľou. Do hrnca nalejeme na dno olej, pridáme 2 plné varechy hladkej múky a keď bude zápražka hotová, za stáleho miešania nalejeme horúcu vodou v objeme 1,5 litra aby sa nám nezrazila. Rýchlo voda zovrie a vhodíme do hrnca bobkový list, vylejeme paradajkové pyré a dochutíme podľa chuti. Varíme pri strednom ohni.

plnená paprikaplnená paprika

Z papriky je potrebné vybrať jadierka a naplniť papriku mäsom. Vložíme do vriacej šťavy a hodinku varíme. Do vrelej omáčky vhodíme plnkou naplnené papriky.

plnená paprika v paradajkovej omáčke

Varíme ešte 20 minút. Podľa potreby môžme dochutiť soľou alebo cukrom. Keď vyplávajú papriky na hladinu, plnená paprika je hotová. Ako prílohu odporučujem knedle, zemiakovú kašu alebo chlieb.

Nutričné hodnoty si viete pozrieť na https://www.kaloricketabulky.sk/plnena-paprika.                                                        plnená paprika s knedľou