Rýchly koláč

Kategória: dezerty

Rýchly koláč

Všetci majú chuť na rýchly koláč. Recept je jednoduchý a veľmi rýchly. Môžme ho spraviť v príležitosti oslavy alebo akéhokoľvek priateľskeho či rodinného stretnutia. Rýchlosť receptu je nesmierna a vhodný je aj pre tých horších kuchárov. Hodnotím tento rýchly koláč ako nesmierne chutný s výraznou chuťou, najmä ak ho spravíte s horkou čokoládou.

Porcie: 12

Čas: 60 minút

Náročnosť: stredná

Suroviny

 

330g hnedého cukru

3/4 šálky mlieka

150g nakrájané maslo

1/2  šálky kakaového prášku

1/2 lyžičky hydrogenuhličitanu sodného

1 šálka múky

1/4 šálky mandľovej múky

3 vajcia

150g smotany

150g čokolády

50g nakrájaného masla

160g cukru

Postup

Zohrejeme rúru na 180 stupňov. Vymastite plech. Zmiešajte cukor, mlieko, maslo, kakaový prášok a hydrogenuhličitan sodný v hrnci na stredne nízkej teplote. Varte a miešajte cca 5 minút alebo až sa maslo roztopí a zmes je hladká. Odložte 5 minút na mierne vychladnutie. Pridajte múku a mandľovú múčku a šľahačku na kombináciu. Potom pridajte ešte vajíčko. Nalejte do pripraveného plechu a zahlaďte povrch cesta. Pečieme 45 minút. Po tomto čase ho vyberieme, aby vychladol.
Na prípravu čokoládovej polevy budeme potrebovať rýchlo čokoládu, smotanu, maslo a cukor roztopiť v hrnci alebo na panvici. Dôležité je spraviť jednoliatu polevu, ktorú vylejeme neskôr na náš koláč. Necháme ho aspoň hodinu vychladiť v chladničke.