Tvarohový koláč

Recept na tvarohový koláč

tvarohový koláč s ovocímtvarohový koláč

Pripravujeme ho väčšinou iba príležitostne. Hlavne pri rodinných oslavách, cez víkendy alebo keď máme naň jednoducho chuť.

  • Dĺžka pečenia: 60 minút
  • Porcie: 10
  • Náročnosť: stredná
Ingrediencie na cesto

Suroviny na tvarohovú plnku

Postup na prípravu cesta na koláč

Do šálky vysypeme múku. Nachystáme si kypriaci prášok, maslo, cukor a vajce. Všetky ingrediencie vložíme do dostatočne veľkej misky. Začíname s miešaním.

múka na koláčcesto na koláč

Tieto všetky ingrediencie postupne dáme do misky ľubovolného materiálu. Spoločne všetko miešame, až kým nám nevznikne pevná hmota.

prvý krokcesto

Po kvalitnom premiešaní a vytvarovaní nášho cesta do tvaru guličky to bude nakoniec vyzerať nejako takto. Pusťme sa na ďalší krok na prípravu chutného tvarohového koláča.

cesto do koláčapečenie koláča

Vyhľadáme tortovú formu, do ktorej vytvarujeme rovnomerne naše cesto. Pozatláčame ho zo všetkých strán a posnažíme sa zarovnať ho na každom mieste.

Postup na urobenie tvarohovej plnky

Cesto máme pripravené. Posledná vec, ktorú musíme spraviť pred pečením tvarohového koláča je tá, že vylejeme šálku mlieka, vajce, 2 tvarohy, 3 lyžice cukru, vanilkový puding a 2 lyžice oleja do malej misky. Spoločne to miešame, až kým nám nevznikne tvarohová plnka. Tú vylejeme na vrch cesta v miske s ním.

misa na koláčtvarohový koláč s ovocím

Koláč s ovocím dáme piecť do rúry a čakáme približne 60 minút.

Po jednej hodine náš tvarohový koláč s ovocím vyberieme konečne z trúby. Ozdobiť si ho môžme ovocím, ako sú napríklad maliny alebo akýmkoľvek vašim obľúbeným ovocím.

Tvarohový koláč je vo svojej podstate sladké jedlo. Je to dezert. Je to taliansky recept.

Kalórie: https://www.kaloricketabulky.sk/tvarohovy-kolac